tlačové správy

Aktuality

Vitajte v sekcii Aktuality, kde Vám budeme prinášať zaujímavé správy/novinky nielen z celého sveta, ale aj zo Slovenska, ktoré Vám priblížia najnovšie projekty PERI a vývoj v spoločnosti. 

 

Najnovšie správy

  14
   
  mar
  ‎

  článok v tlači

  PERI – Významný partner pri modernizácii študentskej zóny na Stavebnej fakulte STU v Bratislave

  Bratislava, 14. marec 2024 – Spoločnosť PERI sa stala jedným z popredných partnerov pri realizácii projektu modernizácie študentskej zóny na Stavebnej fakulte Slovenskej technickej univerzity v Bratislave. Projekt zahŕňal renováciu priestorov a vytvorenie nových funkčných zón pre študentov, pričom jedným z výsledkov je kreatívne poskladané sedenie vyrobené z univerzálneho debnenia DUO a lešenia PERI UP EASY spoločnosti PERI. Celý projekt vznikol ako reakcia na potrebu posilnenia prepojenia medzi teóriou a praxou vo vzdelávaní, ako aj na snahu prilákať viac študentov na slovenské stavebné fakulty. Iniciatíva vychádzala z voľného rozhovoru medzi predstaviteľmi Stavebnej fakulty STU a spoločnosti DYNAMIK HOLDING, a.s., ktorá navrhla koncept modernizácie a zabezpečila jeho realizáciu. Konateľ spoločnosti PERI Ing. Radoslav Kopka vysvetľuje: „Použitie produktov a komponentov PERI pre vytvorenie nábytku a posedenia pre študentov a návštevníkov fakulty je nielen inovatívne, ale aj efektívne a má svoju pridanú hodnotu. Okrem toho, že prispievame k estetike a funkčnosti priestoru, tiež demonštrujeme flexibilitu a kreativitu, ktoré sú neodmysliteľnou súčasťou nášho odvetvia. Zároveň si študenti môžu pozrieť a doslovne ohmatať produkty, s ktorými sa niektorí z nich budú stretávať aj v praxi.“ A dodáva „Pre nás je táto spolupráca viac ako len projekt. Je to príležitosť zapojiť sa do niečoho výnimočného, čo má priamy vplyv na budúcnosť našej mladej generácie a na rozvoj stavebného odvetvia ako celku. Vidíme to ako investíciu nielen do infraštruktúry, ale aj do budúcich lídrov a inovátorov v odvetví.“ Projekt získal podporu aj ďalších popredných subjektov zo slovenského stavebníctva, vrátane spoločnosti DYNAMIK HOLDING, a.s., ktorá sa stala kľúčovým partnerom pri iniciatíve. Renovácia priestorov a vytvorenie nových funkčných zón reflektuje potreby a očakávania študentov, pričom kreatívne využitie komponentov stavbárskeho debnenia a lešenia spoločnosti PERI prispelo k estetike a funkčnosti priestoru. Projekt modernizácie študentskej zóny na Stavebnej fakulte STU v Bratislave je príkladom úspešnej spolupráce medzi akademickou obcou a súkromným sektorom. Očakáva sa, že podobné iniciatívy budú modelom aj pre budúce projekty, ktoré budú kombinovať inovácie s reálnymi potrebami a prispievať k rozvoju vzdelávania a odvetvia. O spoločnosti PERI PERI je popredným poskytovateľom debnenia, lešenia a inžinierskych služieb pre stavebný priemysel. S viac ako 50 ročným skúsenostiam poskytuje PERI spoľahlivé a efektívne riešenia pre širokú škálu stavebných projektov.
  27
   
  nov
  ‎

  správy v tlači

  PERI na stavebnej fakulte v Bratislave: Spájame teóriu s praxou!

  Dňa 27. novembra 2023 náš konateľ Ing. Radoslav Kopka prezentoval na stavebnej fakulte študentom 6. ročníka, odbor - pozemné stavby a architektúra, kde hovoril o našej spoločnosti ako o spoľahlivom partnerovi pre všetky železobetónové konštrukcie. A to nie je všetko.. Dňa 28. novembra 2023 sme v rámci Kariérnych dní na STU mali náš vlastný stánok kde naše kolegyne poskytovali informácie o spoločnosti PERI a odpovedali na otázky ako sa stať súčasťou nášho PERI tímu.
  09
   
  nov
  ‎

  správy v tlači

  Investujeme do budúcnosti stavebníctva!

  Máme tú česť byť dlhoročnými partnermi Stavebnej fakulty v Bratislave a stále sa snažíme investovať do budúcnosti stavebníctva. 9. novembra 2023 prednášal študentom inžinierskeho štúdia na stavebnej fakulte v Bratislave náš technický riaditeľ, Ing. Mojmír Zatloukal, na tému "Softvér PERICAD pre návrh debnenia a lešenia". Jeho prednáška obohatila vedomosti týchto budúcich inžinierov. A to nie je všetko, pretože MY NEKONČÍME! Dnes 10. novembra 2023 je našou radosťou hostiť študentov 3. ročníka, stavebnej fakulty v Bratislave na našej centrále v Senci, ktorým naša kolegyňa, Ing. Veronika Konkoľová - Projektantka debnenia pre pozemné stavby, poskytuje praktický náhľad do našich produktov a prípravu na ich budúce bakalárske práce. Spoločne tvoríme mosty medzi teóriou a praxou, pripravujúc tak budúcich odborníkov.
  24
   
  okt
  ‎

  správy v tlači

  Školenie BIM, Národná BIM konferencia 2023

  V dňoch 24-26. októbra 2023 sme mali možnosť hostiť dvoch našich kolegov z Nemecka - Christophera Abele a Andreasa Gaenzera ktorí pricestovali na Slovensko, aby poskytli vzdelávanie našim obchodným zástupcom a technickým projektantom o (BIM) Building Information Modeling. BIM predstavuje nový spôsob tvorby projektových dokumentácií, využívajúci virtuálny model navrhovanej budovy alebo objektu. Ich odbornosť a podpora nám veľmi pomohla aj na Národnej BIM konferencii, ktorá sa konala 26. októbra 2023 v DoubleTree Hilton Bratislava, kde sme boli jedným z partnerom tohto podujatia a náš nemecký kolega Christopher Abele rečnil na tému: "Využitie zmiešanej reality v realizácii stavieb". Chceme sa POĎAKOVAŤ všetkým, ktorí prispeli k organizácii tejto udalosti a, samozrejme, našim vzácnym hosťom Christopherovi a Andreasovi. Táto vzájomná spolupráca nás posúva vpred!
  17
   
  okt
  ‎

  správy v tlači

  Deň zdravia s PERI

  Dňa 17. októbra 2023 sme v PERI usporiadali výnimočný deň venovaný našim najcennejším aktívam - našim zamestnancom! Zdravie a pohoda na pracovisku sú pre nás prioritou, a preto sme im venovali tento špeciálny deň, aby sme sa o ne postarali spolu. Naši zamestnanci mali možnosť podstúpiť rôzne lekárske a diagnostické vyšetrenia, pretože vieme, že prevencia je kľúčom k zdraviu. Okrem toho sme pre nich pripravili relaxačné masáže, ktoré im pomohli oddýchnuť si a uvoľniť stres. Ale to nebolo všetko! Srdcom našej akcie boli zaujímavé prednášky a workshopy, ktoré zamestnancom priniesli cenné rady pre zdravý, životný štýl a osobný rozvoj. Vzájomná podpora a starostlivosť o seba samých tvorili neopakovateľnú atmosféru tohto dňa.
  09
   
  sep
  ‎

  správy v tlači

  DOD pre rodiny

  Výnimočný deň plný zábavy a spoločnosti v PERI. Aj ta by sme mohli definovať náš nedávny event - DOD pre rodiny. 9. septembra 2023 sme v spoločnosti PERI premenili naše pracovné prostredie na miesto radosti, oddychu a výnimočného zážitku. Oslavy začali už o 8:00, keď naši kolegovia prichádzali so svojimi rodinami, pripravení na nezabudnuteľný deň. Stoly boli pokryté výborným jedlom, ktoré sme spoločne ochutnali a užívali si spoločne strávený čas. O 9:30 sme sa zhromaždili na prezentácii nášho konateľa, Ing. Radoslava Kopku, ktorý nám priblížil históriu a fungovanie spoločnosti PERI. Bol to pre nás všetkých fascinujúci pohľad do samotnej „kuchyne“ nášho úspechu. Následne sme sa rozdelili do skupín a predstavili sme jednotlivé oddelenia našim najbližším. Pre deti sme si pripravili rôzne zábavné úlohy a s nadšením sme sledovali, ako zbierajú dieliky z puzzle ako odmenu. Po sústredenom snažení odhalili nápovedu na hľadanie pokladu, ktorý sme spoločne s radosťou objavili. Počas popoludnia sme si užívali bohatý program s cukrovou vatou, kúzelníkom, virtuálnou realitou, súťažami, stolným futbalom a obľúbeným skákacím hradom. Vrcholom dňa bolo tanečné vystúpenie Juraja Baču s Dominikou Richterovou, ktoré nás dostalo do pohody a smiechu. Celý program korunovala pesnička "Táhněte do háje"! Chceme poďakovať všetkým, ktorí sa zúčastnili, a tiež našim kolegom, ktorí svojou kreativitou a ochotou prispeli k úspešnému predstaveniu jednotlivých oddelení a k ďalším sprievodným úlohám. Tento deň bol pre nás všetkých nezabudnuteľným zážitkom plným radosti a spoločnosti. Ďakujeme Vám za Vašu účasť a príspevok k úspechu tohto výnimočného dňa v našej PERI rodine!
  21
   
  jún
  rozhovor

  článok v tlači

  PERI Slovensko na Metropole

  Spoločne formujeme budúcnosť

  S veľkou radosťou oznamujeme, že sme sa stali súčasťou rozhovoru relácie Metropola, pod záštitou Startitup a YIMBA. Táto jedinečná diskusia sa zamerala na kľúčovú úlohu, ktorú hrá spoločnosť PERI v rozvoji Bratislavy a celej Slovenskej republiky. Náš výkonný riaditeľ, Ing. Radoslav Kopka, zdieľal svoje cenné skúsenosti a víziu, ako prispievame k inováciám a rastu v stavebnom odvetví.
  14
   
  jún
  ‎
  ‎
  ‎

  článok v tlači

  Splnená výzva pri realizácii debnenia

  Prispeli sme k výstavbe unikátneho projektu v Bratislave s názvom Metropolis. Ide o dve samostatné veže so 16 a 18 poschodiami ťahajúce sa do výšky 63 metrov, ktoré vytvoria siluetu písmena M a ponúknu 292 bytov a apartmánov.
  22
   
  máj
  ‎

  správy v tlači

  DOD – Bezpečnosť na pracovisku

  Deň otvorených dverí v PERI. Máme za sebou veľmi vydarenú akciu, zameranú na bezpečnosť na stavenisku. Naši skúsení odborníci nám ukázali najnovšie technológie a postupy, ktoré zabezpečujú bezpečné pracovné prostredie pre všetkých stavebných profesionálov. Boli sme nadšení, že sme mohli zdieľať túto skúsenosť s našimi zákazníkmi a spoločne sme sa naučili dôležité informácie o bezpečnosti na stavbách. Ďakujeme všetkým, ktorí sa zúčastnili a prispeli k úspechu tohto dňa! Cieľom tohto eventu bolo: 1. Zvýšenie povedomia o bezpečnosti: Chceli sme našim zákazníkom poskytnúť príležitosť lepšie porozumieť významu bezpečnosti na stavenisku a informovať ich o najnovších bezpečnostných normách, postupoch a riešeniach, ktoré pre nich ponúkame. 2. Budovanie dôvery a vzťahov: Dňom otvorených dverí sme chceli tiež posilniť vzťahy so svojimi zákazníkmi a vytvoriť si dôveru. Tým, že sme im poskytli príležitosť vidieť, ako sa staráme o bezpečnosť na stavenisku, sme im ukázali, že sme zodpovedným a spoľahlivým partnerom.
  20
   
  apr
  ‎
  ‎

  správy v tlači

  Úžasná Exkurzia pre budúcich staviteľov: Odborníci PERI zdieľali znalosti so študentmi

  S obrovským potešením sa delíme o skvelý zážitok, ktorý sme nedávno poskytli študentom stredných škôl so zameraním na stavebníctvo! Naši odborníci v oblasti stavebníctva viedli túto vzrušujúcu exkurziu, kde sme sa s našimi mladými účastníkmi podelili o naše odborné znalosti, skúsenosti a najnovšie trendy v stavebníctve. Študenti mali výnimočnú príležitosť získať cenné informácie o moderných stavebných technikách, materiáloch a inováciách, ktoré sa využívajú v súčasnom stavebnom priemysle. Bolo úžasné sledovať, ako sa študenti aktívne zapájali do diskusií a pokladali otázky našim odborníkom. Veríme, že táto exkurzia bola pre nich nielen vzdelávajúcim, ale aj inšpirujúcim zážitkom, ktorý posunie ich kariérny rast v oblasti stavebníctva. Chceme vyjadriť veľkú vďaku všetkým, ktorí sa zúčastnili tejto exkurzie a prispeli k jej úspechu. Tešíme sa na budúce vzdelávacie aktivity a na pokračovanie spolupráce s mladými nadšencami stavebníctva.
  17
   
  feb
  ‎
  ‎
  ‎

  článok v tlači

  Zaujíma Vás ako sme prispeli k výstavbe prvého slovenského mrakodrapu?

  Už viac ako 50 rokov stojí značka PERI za špičkovými technológiami, inovatívnou silou a blízkosťou k zákazníkom. S podnikavým myslením, spoľahlivosťou a vášňou k zákazníkom možno označiť túto značku za jedného z hlavných výrobcov a dodávateľov systémov debnenia a lešenia na svete. A vďaka aj tejto značke sa mohli zrealizovať niektoré náročné konštrukčné detaily prvého slovenského mrakodrapu Eurovea Tower, so 47 podlažiami a výškou 168 m. Posledné mesiace stavba rýchlo napreduje a aktuálne dosiahla svoju finálnu výšku 168 m.
  06
   
  aug
  ‎
  ‎
  ‎

  článok v tlači

  Tunelový debniaci vozík VARIOKIT VTC posilňuje výstavbu tunela Werrington Grade Separation

  Pre výstavbu tunela Werrington Grade Separation bol použitý tunelový debniaci vozík VARIOKIT VTC a ďalšie štandardné prvky PERI pre riešenie, ktoré napriek svojej obdĺžnikovej konštrukcii dosiahlo žiadaný zakrivený výsledok. Optimálne zosúladené riešenie debnenia a lešenia z jedného zdroja, ako aj rozumné projekčné služby pred výstavbou, zaistili plynulý priebeh projektu.
  13
   
  apr
  ‎
  ‎
  ‎

  článok v tlači

  Potápanie v Poľsku

  Ďaleko od svetoznámych potápačských rajov sa poľské mesto Mszczonów stalo domovom pre jeden z najhlbších potápačských bazénov. Na výstavbu tohto bazénu, ktorý má hĺbku až 45,50 m, boli využité viaceré PERI systémy. Špeciálnym bodom bola demontáž použitých podperných veží ST 100: kvôli statickým požiadavkám bolo možné demontovať podperné veže až potom, ako bol bazén naplnený vodou – nie firemnými stavebnými pracovníkmi ale trénovanými potápačmi.
  21
   
  mar
  ‎
  ‎
  ‎

  článok v tlači

  Bezpečnosť na stavbách na prvom mieste

  Produkty spoločnosti PERI spĺňajú najvyššie bezpečnostné štandardy, ktorých cieľom je zabezpečiť prevenciu pred úrazom a zníženie rizika zranenia na stavenisku. Všetky bezpečnostné systémy sa vyvíjajú tak, aby bolo ich použitie pre koncového užívateľa čo najjednoduchšie.
  24
   
  feb
  ‎
  ‎
  ‎

  článok v tlači

  Uvoľnite cestu novému viaduktu Čortanovci na vysokorýchlostnej trati Budapešť - Belehrad

  V súčasnosti je jednou z najväčších investičných a infraštruktúrnych stavieb vo východnej časti Európy.