‎

PERI – Významný partner pri modernizácii študentskej zóny na Stavebnej fakulte STU v Bratislave

Bratislava, 14. marec 2024 – Spoločnosť PERI sa stala jedným z popredných partnerov pri realizácii projektu modernizácie študentskej zóny na Stavebnej fakulte Slovenskej technickej univerzity v Bratislave. Projekt zahŕňal renováciu priestorov a vytvorenie nových funkčných zón pre študentov, pričom jedným z výsledkov je kreatívne poskladané sedenie vyrobené z univerzálneho debnenia DUO a lešenia PERI UP EASY spoločnosti PERI.

Celý projekt vznikol ako reakcia na potrebu posilnenia prepojenia medzi teóriou a praxou vo vzdelávaní, ako aj na snahu prilákať viac študentov na slovenské stavebné fakulty. Iniciatíva vychádzala z voľného rozhovoru medzi predstaviteľmi Stavebnej fakulty STU a spoločnosti DYNAMIK HOLDING, a.s., ktorá navrhla koncept modernizácie a zabezpečila jeho realizáciu.

Konateľ spoločnosti PERI Ing. Radoslav Kopka vysvetľuje: „Použitie produktov a komponentov PERI pre vytvorenie nábytku a posedenia pre študentov a návštevníkov fakulty je nielen inovatívne, ale aj efektívne a má svoju pridanú hodnotu. Okrem toho, že prispievame k estetike a funkčnosti priestoru, tiež demonštrujeme flexibilitu a kreativitu, ktoré sú neodmysliteľnou súčasťou nášho odvetvia. Zároveň si študenti môžu pozrieť a doslovne ohmatať produkty, s ktorými sa niektorí z nich budú stretávať aj v praxi.“ 

A dodáva „Pre nás je táto spolupráca viac ako len projekt. Je to príležitosť zapojiť sa do niečoho výnimočného, čo má priamy vplyv na budúcnosť našej mladej generácie a na rozvoj stavebného odvetvia ako celku. Vidíme to ako investíciu nielen do infraštruktúry, ale aj do budúcich lídrov a inovátorov v odvetví.“

Projekt získal podporu aj ďalších popredných subjektov zo slovenského stavebníctva, vrátane spoločnosti DYNAMIK HOLDING, a.s., ktorá sa stala kľúčovým partnerom pri iniciatíve. Renovácia priestorov a vytvorenie nových funkčných zón reflektuje potreby a očakávania študentov, pričom kreatívne využitie komponentov stavbárskeho debnenia a lešenia spoločnosti PERI prispelo k estetike a funkčnosti priestoru.

Projekt modernizácie študentskej zóny na Stavebnej fakulte STU v Bratislave je príkladom úspešnej spolupráce medzi akademickou obcou a súkromným sektorom. Očakáva sa, že podobné iniciatívy budú modelom aj pre budúce projekty, ktoré budú kombinovať inovácie s reálnymi potrebami a prispievať k rozvoju vzdelávania a odvetvia.

O spoločnosti PERI

PERI je popredným poskytovateľom debnenia, lešenia a inžinierskych služieb pre stavebný priemysel. S viac ako 50 ročným skúsenostiam poskytuje PERI spoľahlivé a efektívne riešenia pre širokú škálu stavebných projektov.

 

Dátum
14. marca 2024
 • Spoločnosť PERI - Významný partner pri modernizácii študentskej zóny
  Pozrite si ako sme zmodernizovali študentskú zónu na STU v Bratislave
 • ‎
 • ‎
 • ‎
 • ‎
  ‎ ‎

   

   

 • ‎

   

   

 • ‎

   

   

 • ‎