PERI centrála

Spoločnosť PERI

Inovácie. Internacionalizácia. Úspešný príbeh.

Spoločnosť PERI bola založená v roku 1969 manželským párom Arturom a Christl Schwörerovcov v malom mestečku Weissenhorn. Názov spoločnosti je prevzatý z gréckej predložky „peri“, čo v preklade znamená „dookola“. V súčasnosti je jedným z najväčších producentov debnenia a lešenia na svete.

Od roku 1969 spolupracujeme s našimi zákazníkmi na vytváraní bezpečných, inovatívnych a optimálnych systémov pre ich stavebné projekty, bez ohľadu na to, aké zložité, náročné alebo jedinečné sú.

Dnes zamestnávame približne 9 500 ľudí a pôsobíme prostredníctvom viac ako 60 dcérskych spoločností a viac ako 120 logistických centier po celom svete. Sme stále vo vlastníctve zakladajúcej rodiny, sme hrdí na naše dedičstvo a nezávislosť a sme odhodlaní budovať dlhodobé vzťahy s našimi zákazníkmi.

PERI slúži svojim zákazníkom po celom svete inovatívnym systémovým vybavením a komplexnou ponukou služieb súvisiacich s debniacou a lešenárskou technikou.

Naším cieľom je prostredníctvom našich produktov a služieb zefektívniť, zrýchliť a zvýšiť bezpečnosť výstavby.

Vízia a misia spoločnosti PERI

Dôležité aspekty pre dosahovanie excelentnosti vo svete stavebníctva.

Spoločnosť PERI v číslach

Grafické vyčíslenie. Počet zamestnancov. Obrat spoločnosti.

Nižšie si môžete pozrieť informácie týkajúce sa počtu zamestnancov spoločnosti PERI a jej obratu.

  • Počet zamestnancov
  • Obrat spoločnosti

PERI Slovensko

Spoľahlivý partner v oblasti debnenia a lešenia na Slovensku.

Spoločnosť PERI pôsobí na slovenskom trhu od roku 1996. Rozloha našej domoviny nie je najmenšia, ale dokázali sme sa jej v plnej miere prispôsobiť, aby sme boli bližšie ku každému jednému z Vás. Dnes v prospech našich zákazníkov: viac ako 90 usilovne pracujúcich zamestnancov, 3 pobočky pôsobiace v Senci, Považskej Bystrici a Prešove, lešenie a debnenie expedujúce z 2 skladov na Slovensku. 

Našou motiváciou, ktorá nás ženie vpred, je spokojnosť každého jedného zákazníka. Pretože ako sa hovorí: „PERI je Váš spoľahlivý partner vo všetkých fázach projektu.

História spoločnosti PERI

Prinášame Vám dôležité míľniky spoločnosti PERI, vďaka ktorým sa ponoríme do bohatých koreňov a pútavej cesty, ktorou sme si prešli od našich skromných začiatkov až po dnešnú prestížnu pozíciu v stavebnom priemysle.

Náš záväzok k udržateľnosti

K zodpovednosti sa staviame aktívne

Budúca životaschopnosť, ekologická a ekonomická udržateľnosť majú vysokú prioritu vo všetkých obchodných aktivitách PERI. Vývoj produktov je zameraný na najlepšie využitie materiálov a návrh PERI systémov a prvkov, optimalizovaný na zaťaženia, zaisťuje ekonomické využitie materiálov. Aj pri výbere a obstarávaní surovín kladieme v PERI dôraz na ekologickú udržateľnosť. napr. drevo pre naše preglejky pochádza hlavne z certifikovaných produkčných regiónov. Náš obstarávací proces je súčasťou systému manažmentu kvality a zohľadňujeme a optimalizujeme súčasné a budúce náklady na ochranu životného prostredia.

Taktiež náhrada nebezpečných alebo škodlivých prísad bola stratégiou v PERI po desaťročia. Nové technológie a efektívne procesy vo výrobe zaisťujú výrobu šetrnú k surovinám a najlepšiu kvalitu produktov. To garantuje vysoký počet opakovaného použitia a dlhú životnosť PERI systémov, čo má spätne pozitívny efekt na spotrebu surovín. Ak sa pri každodennom používaní vyskytne poškodenie, tak môže byť PERI materiál profesionálne opravený v našich logistických centrách.

Dodávka a logistika na stavbe sú tiež optimalizované na prepravované objemy a dopravné cesty. Strategicky rozmiestnené sklady garantujú krátke dopravné vzdialenosti, pričom doprava je tiež kontinuálne optimalizovaná inteligentnou logistickou sieťou. V neposlednom rade sa ako rodinná firma už od princípu venujeme ekologickej udržateľnosti.

Stredobodom PERI kultúry boli vždy budúce aktivity založené na ekonomickej, sociálnej a ekologickej udržateľnosti. Vedenie spoločnosti PERI preto koná prezieravo a zaviedlo dlhodobú stratégiu. 

From wood shavings power and heat are generated in the power plant which contributes a significant part of the used energy mix at the production facilities.