You are on PERI's international website. Click here to switch to PERI USA. Click here to view all PERI websites.

Duett Business Residence

Údaje o projekte

Poloha: Košice, Slovenská republika

Kancelársky projekt bol osadený do jednej zo spoločensky najexponovanejších častí mesta v tesnom susedstve obchodneho centra AUPARK. Lokalita sa nachádza v bezprostrednej blízkosti historického centra mesta, železničnej ako aj autobusovej stanice. V blízkom okolí sa nachádzajú hotely, bankové inštitúcie, obchodné a administratívne prevádzky. Objekt pozostáva z dvoch čiastočne do zeme zapustených podzemných podlaží a dvoch samostatných 10-podlažných veží DUETT I a DUETT II prístupných z vyvýšenej strešnej terasy objektu. Medzi vežami v úrovni strešnej terasy budú vytvorené oddychové zóny formou zelených plôch a jednej vodnej plochy.

Požiadavky

Technické riešenie, ale aj komplexný servis vrátane zaškolení pracovníkov na prácu s konkrétnym typom debnenia.

Zákazník

Inžinierske stavby a.s., Košice

Ing. Jozef Baltes
asistent stavbyvedúceho

„Oceňujeme nielen technické riešenia, ktoré spoločnosť PERI ponúka, ale aj komplexný servis vrátane zaškolení pracovníkov na prácu s konkrétnym typom debnenia. Pri realizácii monolitického skeletu na stavbe Duett BR je spolupráca s firmou PERI na vysoko profesionálnej úrovni.“

PERI riešenia

Nosným debniacim systémom využívaným pri realizácii stien bielej vane ako aj schodiskových a výťahových šácht bolo stenové debnenie TRIO. Stĺpy v pohľadovej kvalite boli debnené stĺpovým debnením QUATTRO s využitím ochranných plošín a výlezových rebríkov s dôrazom na maximálnu bezpečnosť pracovníkov. Na realizáciu stropov zhotoviteľ využil vlastné stropné debnenie SKYDECK z portfólia PERI, ktoré mu značne urýchlilo priebeh výstavby vďaka menšej prácnosti zadebnenia plôch a kratšej doby oddebnenia. Inštalačné otvory okolo stužujúceho jadra sú lemované parapetnými nosníkmi výšky 1250 mm. Vzhľadom k tomu, že ich realizácia prebiehala dodatočne vo vnútri dispozície objektu, bez prístupu žeriava, zhotoviteľ požadoval nasadenie čo najľahšieho debnenia. Na realizáciu nosníkov bolo nasadené univerzálne ľahké debnenie DUO výšky 1,35 m vyrobené na báze technopolymérov. Vďaka extrémne nízkej hmotnosti a jednoduchej montáži bola realizácia nosníkov pre pracovníkov úplnou hračkou. Od začiatku bolo zrejmé, že zhotoviteľ hľadá stabilného partnera, ktorý dokáže splniť požiadavky zhotoviteľa s dôrazom na bezpečnosť, rýchlosť dodávok, riešenie detailov ako aj technickú podporu pri nasadení vlastného debnenia.