01 Skypark (foto Penta Real Estate)

SKY PARK Residence
Bratislava, Slovenská republika

SKY PARK je jedinečný multifunkčný projekt, navrhnutý svetovým architektonickým štúdiom Zaha Hadid Architects, ktorý prináša do centra Bratislavy doposiaľ nepoznanú úroveň bývania a kancelárskych priestorov. Zachovaním Jurkovičovej teplárne a výstavbou verejného mestského parku spája SKY PARK hodnotný verejný priestor s moderným bývaním na svetovej úrovni. Projekt SKY PARK sa rozprestiera na území bývalej industriálnej zóny Mlynské nivy v tesnej blízkosti centra Bratislavy. Momentálne prebieha výstavba troch tridsaťjedenposchodových rezidenčných veží, ktoré ponúknu viac ako 700 bytov, 1 100 nových parkovacích miest v podzemí projektu a 2 000 m2 plôch určených pre občiansku vybavenosť.

Objekt pozostáva z kombinovaného železobetónového stĺpovo stenového systému. Obvodový plášť je zložený zo železobetónových monolitických nosných stien s predsadeným fasádnym dizajnovým obkladom s vysokoúčinným tepelným izolantom. Medzibytové priečky sú tvorené z monolitických železobetónových stien od 2. do 23. poschodia. Parkovacie státia sa nachádzajú na dvoch podzemných podlažiach. Nakoľko zhotoviteľom veže v réžii PERI bola firma so sídlom v Česku, tak boli prípravné práce na návrhoch debnenia a spôsobe realizácie betónových konštrukcií rozdelené medzi PERI Slovensko a PERI Česko.

Zákazník

Zhotoviteľ:
INGSTEEL spol. s r.o., Bratislava
PSJ concrete a.s., Praha

Návrh debnenia a lešenia:
PERI Senec
PERI Jesenice, Česko

Projekt

Dojmy z projektového procesu

Informácie o projekte

Martin Vanko
Martin Vanko
Martin Vanko
stavbyvedúci
Spoluprácu so spoločnosťou PERI hodnotím ako vysoko profesionálnu a odbornú. Oceňujem najmä promptnú logistiku a angažovanosť obchodného zástupcu vo všetkých fázach projektu.

Použité PERI systémy

Pracujete na podobnom projekte?

Zavolajte nám na číslo +421 (0)2 49.209-111, aby sme prediskutovali Vaše požiadavky.

Hľadať kontakt na predaj
01 Skypark (foto Penta Real Estate)
01 Skypark (foto Penta Real Estate)