‎

Bytové a občianske stavby

Bytové a občianske stavby pozostávajú z výstavby rodinných a bytových domov až po moderné nákupné centrá.

Spravidla sú občianske stavby charakteristické strednými až malými výmerami bytov. Železobetónové steny, stĺpy a stropy spĺňajú všetky požiadavky na funkčnosť, hospodárnosť a vzhľad. Hlavný význam patrí stropným konštrukciám a ich zhotoveniu. Pri výstavbe rodinných domov s individuálnymi tvarmi sú väčšinou suterénne steny a stropy realizované z monolitického betónu liateho na stavbe. V bytovej výstavbe sa tiež rozširuje používanie betónu ako moderného kompozičného prvku často s vysokými požiadavkami na pohľadový betón

Naše projekty

Zuckermandel, Bratislava, Slovensko - Projekt komplexu budov na nábreží Dunaja pod Hradným vrchom je atraktívna mestská štvrť Bratislavy, ktorú tvorí sedem budov situovaných do lokality pod Bratislavským hradom.
Westend Plazza, Bratislava
Twin City, Bratislava - Obchodno - kancelársky projekt Twin City v Bratislave je pokračovaním prvej etapy úspešného projektu kancelárskych priestorov v blízkosti autobusovej stanice v centre Bratislavy.
STEIN2, Bratislava, Slovensko - PERI dodala na stavbu 850m² debnenia TRIO čo je zhruba 57 ton, ďalej pre stropné debnenie bolo dodaných celkovo 5600m² preglejok, 20km nosníkov a 4.500ks stojok.
Staromestská offices, Bratislava, Slovensko - Projekt Staromestská offices predstavuje polyfunkčný objekt so 14.000m² administratívnych priestorov a 1.500m² priestorov pre obcho a služby. Stavba má atraktívnu polohu v starom meste a vypĺňa chýbajúce nárožie Veternej a Staromestskej ulice
Počas výstavby sa jednalo o najväčšie stavenisko v strednej Európe a pre PERI to bola stavba s najvyššou hodnotou nájomného materiálu na svete.
01 Skypark (foto Penta Real Estate)
SKY PARK Offices, administratívny objekt, Bratislava
Rodinný dom Villa 37, Trenčín
Rezidencia Tabáň - Polyfunkčný komplex, Nitra
Rezidencia pri radnici, Košice
Bytový dom s administratívnou časťou, Suvorovova ulica, Žilina
Polyfunkčný objekt INDUSTRA, Žilina
Panorama City III Business, Bratislava
Oppidum, Bratislava, Slovensko
Obytný súbor Škultétyho, Bratislava, Slovensko - Obytný súbor pozostávajúci z 2 podzemných a 6 - 8 nadzemných podlaží, ktoré rastú v dvoch etapách. 1. etapa pozostáva zo 4 bytových domov. 2. etapu tvorí 5 bytových domov. Zaujímavosťou projektu je rozličná výška bytových domov, pričom niektoré horné podlažia sú tzv. ustúpené - penthousy.
Obytný súbor Nová terasa - Obytný súbor Nová terasa predstavuje 8 samostatne stojacich objektov. Objekt bude prevedený z nehorľavých konštrukčných prvkov druhu D1 a tvorí nehorľavý konštrukčný celok. Návrhová životnosť konštrukcií je 50 rokov.
Nový Ružinov, Bratislava
Nová terasa 3
Malé Krasňany, Bratislava - Na objekty bytového domu 03 a 05 bolo dodaných celkovo 10 000 m² lešenia PERI UP T 72.
Jarabinky, Bratislava - Ružinov
Nosným debniacim systémom pri realizácii jadier, obojstranných stien a stĺpov, bolo veľkoplošné rámové debnenie TRIO 330 a 270.
EPERIA Shopping Mall, Prešov - V lete 2016 sa začala výstavba dlho očakávaného dvojpodlažného nákupného centra EPERIA Shopping Mall v Prešove. Počas prvej fázy vznikne 95 obchodných priestorov na celkovej ploche 22 000 m².
Duett Business Residence Košice
Damian Jasná Hotel Resort & Residences
Bytový dom AHOJ, Bratislava - Sliačska
Bytový dom Vtáčnik, Bratislava - Na Kolibe v Bratislava vyrastá sedem štvorpodlažných mestských vilových domov, ktoré sú rozostavené tak, aby si navzájom neprekážali vo výhľade na mesto.
Bytový dom Sputnik
Bytový dom Nobelova, Bratislava - Objekt je jednostranne uskakovaný, čo kopírujú aj steny a stropy budovy. Steny uskočené v polovici modulu sú uložené na stropy a zavesené na priečne a pozdĺžne steny.
Bytový dom Muchovo námestie, Bratislava, Slovensko - Spoločnosť PERI prijala výzvu v podobe spracovania návrhov a následného rýchleho dodania systémov debnenia, ktoré umožňujú bezpečnú a ekonomickú výstavbu bez zbytočných časových strát.
Fuxova je projekt s 2 podzemnými a 24 nadzemnými podlažiami na petržalskej strane Bratislavy.
Bytový dom Floriánska, Košice
Bytový dom Devínka pod lesom
Bytový dom ALBERO - Polyfunkčný komplex, Bosákova II. etapa - Bytový dom ALBERO je situovaný v mestskej časti Bratislava - Petržalka a nadväzuje na mimoriadne úspešný projekt ALBERO I nachádzajúci sa v tesnej blízkosti stavby.
Bory Home, Bratislava
Blumental Offices, Bratislava
Belaria Koliba, Bratislava, Slovensko - Zhotoviteľ sa okrem výberu kvalitných materiálov zameral aj na voľbu spoľahlivého dodávateľa debniacich systémov s pridanou hodnotou. Keď oslovil spoločnosť PERI, bolo zrejmé, že si nekupuje len materiál, ale aj celé spektrum profesionálnych služieb, ktoré sa začalii oveľa skôr, ako boli zahájené prvé výkopové práce na Kolibe.
Atrium hotel - vovstavba bazénového komplexu, Nový Smokovec, Vysoké Tatry, Väčšina stien bazénu bola v oblúku a zároveň väčšinou mala aj špecifický tvar.
Areál vinárstva a vinohradníctva Predium
AB Rosum, Bratislava, Slovensko
Sídlisko Los Portones de Linares, Čile
Nordbahnhof, Viedeň - Vďaka efektívnym systémom debnenia stien a stropov PERI bol dodržaný veľmi tesný harmonogram na dokončenie opláštenia budovy.
Veža REDI Majakka - prvá obytná veža vo Fínsku.
Pri výstavbe 134 m vysokej obytnej budovy bola najvyššou prioritou bezpečnosť. Kompletné zakrytie podlaží skeletovej budovy ochránilo stavebný tím pred poveternostnými podmienkami aj vo veľkej výške.
Administratívna budova Hexagon, Calgary, Kanada
Banco de la Ciudad de Buenos Aires - stavebnica pre inžinierske stavby